Náš projekt byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti

Máme pro Vás dobrou zprávu, náš projekt Příběhy uprchlíků byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. Konkrétně se jedná o podporu:

  1. Dokumentárního natáčení – na které se chystáme již 28.-30.července – vzniknou krátké rozhovory z dílny filmařů spolku We Can
  2. Vytvoření fotografické výstavy

logo_all_only2

Vyjedeme do Drážďan tedy již tento čtvrtek a díky našim kolegům z Umweltzentra – díky Stefanovi a Geoffrymu se sejdeme se žadateli o azyl, navštívíme jejich pravidelnou akci ABC-Tische v místním muzeu a budeme natáčet rozhovory a fotografovat.

V pátek máme v plánu navštívit i větší akci Meet new friends pořádanou v jiném muzeu a natáčení máme v plánu zakončit v sobotu.

A kdy se můžete těšit na vytvořené materiály? O akci budeme informovat již v průběhu víkendu na Twitteru a Facebooku. Postupně po zpracování (v průběhu září a října) budeme zde na stránkách a na YouTube kanálu zveřejňovat jednotlivé rozhovory.

Co se týče fotografické výstavy, po jejím vytvoření v průběhu srpna chystáme výjezd na některou českou letní akci. Se zahájením výstavy bude spojena diskuze pro veřejnost, kde se bude každý moci zeptat tvůrců nejen ohledně vzniku výstavy a filmů, ale také prodiskutovat naše dojmy z činnosti dobrovolníků a uprchlíků, žadatelů o azyl v Drážďanech. Obdobná výstava s diskusí se bude konat také v Drážďanech. Po skončení projektu budeme hledat dlouhodobější umístění pro forografické panely a nabídneme promítání i výstavu například školám – například ve spolupráci se Studentským hnutím za solidaritu.