Hiba, Irák

Prosím o vaše jméno a země původu

Jmenuji se Hiba Al Dulajmí, jsem z Iráku, z Bagdádského kraje.

dsc_3132

Můžete nám říct, co pro vás znamená radost v životě?

Radost pro mě znamená život jako celek, včetně manželského vtahu a budování rodiny, to pro mě představuje radost.

Jaká byla nejtěžší chvíle ve vašem životě?

Nejtěžší okamžiky byly, když jsme měli strach o naše děti ve stínu reality, kterou jsme prožívali v Iráku.

Jak vidíte vaši budoucnost v Německu? Jak se zde cítíte, a jak vnímáte chování zdejších lidí?

Budoucnost zde na Západě vidíme spíš pro naše děti, než pro nás samotné, neboť my jsme žili v naší zemi a tam jsme se také vzdělali. Přeji si pro naše děti dobrou budoucnost a s vůlí boží se jim to splní. Instituce a lidé v Německu jim hodně pomáhají.

Co děláte v rámci každodenního života v Německu, v zájmu integrace?

Nejdůležitější věc je naučit se místní jazyk, ačkoliv je v jisté míře těžký. Snažíme se u každé příležitosti ve volném čase získat informace o tom jazyce a zlepšovat si znalosti. Jazyk je klíč k integraci a soužití ve společnosti.

Jak vnímáte ty útoky na konci měsíce v Německu ve jménu hnutí Islámský Stát? Můžete poslat nějaký vzkaz v souvislosti s tím?

Z toho slova Islámský stát jsme si toho hodně vytrpěli, stejně jako předtím ze slova Al Kaida. V mých očích jsou členové toho hnutí všichni extrémisté, kteří zneužívají náboženství k politickým machinacím a k pošpinění pověsti náboženství, takže závěrem je hnutí IS extrémistické hnutí, nic víc, nic míň. A nemá absolutně nic společného s islámem nebo s Araby. Jsou to šílenci, které bůh stvořil, aby jimi otestoval lidi, takže chytří a rozumní lidé jistě pochopí, že tohle nejsou muslimové.

Název Islámský stát je sám urážkou pro islám, když vezmeme na vědomí, že členové toho hnutí, kteří jsou primitivové a ignoranti zneužívají víru pro šíření nenávisti a páchání zrůdných skutků. A u toho nezůstává jen hnutí IS, ale také Al Kaidu, která má s IS mnoho společného, a nyní je jím zastíněna.

A co o tom vlastně vědí Američané, kteří jsou nyní zaneprázdnění hlavně volbami?  Co ti o tom doopravdy ví?

Jaký je váš pocit v souvislosti s integrací v Německu?

dsc_3144

Integrace je krok, který my Arabové potřebujeme, a já si všimla, že příslušné orgány a strany dělají, co mohou, aby nám v tom pomohli, a díky bohu vidíme, že většina Arabů se snaží komunikovat s těmito strany. Co se týče mě a moji rodiny, my se rádi dostaneme do jakékoliv komunity kde je integrace.

Islám je náboženství lásky a míru a násilnická hnutí ve jménu islámu, která se za poslední dobu objevila na scéně, nemají pranic společného s islámem.